SZKOŁA PODSTAWOWA NR 127
im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie

03-438 Warszawa
ul. Kowieńska 12/20

TELEFON:
22 619 30 88,

22 818 06 54 - pokój nauczycielski,
22 618 62 27 - biblioteka

FAX:
22 618 59 71

E_MAIL:
sekretariat@sp127.edu.pl

Edukacja wczesnoszkolna

Strona głównaSzkoła › Edukacja wczesnoszkolna


   Od 1 września 2009 roku uczniowie klas młodszych uczą się w wygodnych, wyposażonych w nowoczesne pomoce dydaktyczne salach lekcyjnych.

 

Pomieszczeniami dydaktycznymi wspierającymi pracę nauczycieli i uczniów klas 0-3 są:

 • sala audiowizualna ze stanowiskami komputerowymi, telewizorem i odtwarzaczem DVD;
 • świetnie wyposażona sala do zajęć wychowania fizycznego.

   Tornistry uczniów są odciążone, gdyż większość przyborów pozostaje w szkole.

 

   Uczniowie klas 0 - III mogą przebywać pod troskliwą opieką świetlicy szkolnej, przeznaczonej wyłącznie dla nich.   

 

   W ramach rekreacji nasi najmłodsi uczniowie mogą korzystać z kolorowego, ciekawie zagospodarowanego placu zabaw, pięknego patio oraz zielonego ogrodu szkolnego.

   Na poczucie bezpieczeństwa uczniów edukacji wczesnoszkolnej w znacznym stopniu wpływają sale lekcyjne oddzielone od klas starszych, osobne wejście, szatnie oraz korytarze.

 

  

 

„Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
uczniów klas I – III szkół podstawowych”
Projekt  jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki:

Priorytet IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach,

Działanie 9.1. - Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty przez Miasto Stołeczne Warszawa – Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

   Uczestnikami projektu są uczniowie klas I - III ze zdiagnozowanymi specyficznymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie szczególnie uzdolnieni.

W naszej szkole są organizowane:


- zajęcia dla dzieci ze specyficznymi  trudnościami w czytaniu i pisaniu w tym zagrożonych ryzykiem dysleksji:"W krainie bajki i baśni", "Choć mam rączki małe...", "Piszę coraz lepiej", "Czytam coraz lepiej",  
- zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych: "Dziecięca matematyka", "Ćwiczę i liczę", "Liczę coraz lepiej", "To nie jest trudne"
- zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy: "Mówię pięknie", "Gimnastyka buzi i języka"
- zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy: "Od ćwiczenia do zdrowia", "Dbam o swoją postawę"
- zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie

uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych: "Poznaję przyrodę przez doświadczenia"
- zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych:"Malowane to i owo", "Historia Polski w legendach", "Kącik żywego słowa", "Czytam rozumiem, wiem", "Trening twórczego myślenia i działania"

Termin realizacji: 2012 - 2013

Jak pracujemy ...10-05-2017

Varsavianistyczna grupa z 2d w na Powiślu


5 maja odwiedziliśmy nowy budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej, który znajduje się nad Wisłą, tuż za Centrum Nauki im. Mikołaja Kopernika. Podczas zwiedzania pani przewodniczka wyjaśniła nam, co to jest hybryda. Jedną z najpopularniejszych hybryd w kulturze jest syrena. Jej śpiew towarzyszył nam już od wejścia do muzeum. Na wystawie zobaczyliśmy ją w różnych wcieleniach. Jednak do rodziny hybryd należy wiele innych stworzeń, potworów i wytworów wyobraźni, które znamy doskonale z opowieści i bajek. Rozmawialiśmy o tym, po co ludzie je wymyślają i dlaczego są ważne dla artystów. Odkryliśmy wyobrażenia o syrenach od czasów starożytnych, po współczesność. Wizytę zakończyły warsztaty plastyczne, podczas których stworzyliśmy własne hybrydy.


Pogoda była prześliczna, czy zauważyliście, że nareszcie przyszła wiosna ?!!

 

24-04-2017

0A - Muzeum Ziemi

W piątek dzieci z oddziału przedszkolnego 0A poznawały Muzeum Ziemi. Nie zrażeni chłodem zerówkowicze, wyruszyli odkrywać tajemnice pradziejów naszej planety, z perspektywy Warszawy i całej Polski.
W Muzeum czekała miła niespodzianka - przewodnikiem dzieci został Pan dr Gwidon Jakubowski, paleontolog, starszy kustosz Muzeum. Wyjątkowy człowiek i doświadczony naukowiec. Jego opowieść, jak zawsze pełna pasji i odwołań do własnych przeżyć sprawiła, że podróż przez muzealne sale okazała się zaskakującą przygodą. Młody wiek zwiedzających nie był tu przeszkodą, wręcz przeciwnie - zaangażowane dzieci chętnie zadawały pytania. Mogły odkrywać przeszłość nawet własnoręcznie -  dotykiem badano skały i zgromadzone eksponaty.
Wizytę w tym Muzeum polecić można każdemu, kto chciałby odkryć jak przed tysiącami, milionami i miliardami lat wyglądało miejsce w którym teraz żyjemy.
Dla dzieci zaskoczeniem był fakt, że tereny Polski były dawniej dnem morza, że w czasie zlodowaceń żyły u nas mamuty, a w czasie ocieplenia po terenie obecnej Warszawy biegały ogromne słonie leśne i nosorożce. Rosły też palmy. Eksponaty, które są w Muzeum zgromadzone, to w dużej mierze znaleziska z terenów naszej Polski i to jest bardzo ciekawe.

Zerówkowicze przeżyli też prawdziwą lekcję historii. W budynku Muzeum znajduje się miejsce wyjątkowe - toczyły się w nim walki powstańcze w 1944 roku. Ślady naszych bohaterów są tu dosłownie wyryte w kamieniu -  to krew polskiego powstańca, która wsiąkła w marmurowe schody zabytkowego osiemnastowiecznego budynku, należącego kiedyś do księcia Kazimierza Poniatowskiego.

24-04-2017

0A - Muzeum Etnograficzne

Dzieci z 0A odwiedziły Muzeum Etnograficzne. Poznawały zawody rzemieślnicze - współcześnie odchodzące w zapomnienie - związane z dawnymi wiejskimi jarmarkami.
Była to nauka przez zabawę - dzieci "przeniosły się" na taki dawny jarmark.
W pięknych, wiernie oddających klimat polskiego folkloru wnętrzach, wcieliły się w swoje role znakomicie. Każdy mógł być sprzedawcą, każdy mógł kupować -  i taką zabawę nasi zerówkowicze lubią najbardziej. Dzięki temu trudne nazwy dawnych zawodów, w jakiś "magiczny" sposób, łatwo pozwoliły się zapamiętać... ;)

14-04-2017

Wielkanocne śniadanko dla zerówek

W środę 12 kwietnia nasi zerówkowicze spotkali się na wspólnym wielkanocnym śniadanku. Tym spotkaniem rozpoczęto czas przeżywania Wielkanocnych Świąt.
Były serdeczne życzenia, wspólne śpiewanie i oczywiście wspólny posiłek, przy odświętnie przygotowanym stole. Nie zabrakło wiosennego, zdrowego jedzenia.
Dzieciom udzielił się uroczysty i radosny nastrój wspólnego świętowania.

14-04-2017

0b - Muzeum Pragi

Klasa OB uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Pragi. Pani pokazała dzieciom wystawę związaną z handlem na słynnym praskim bazarze Różyckiego. W czasie wojny na tym bazarze można było zobaczyć  żywego... krokodyla! No, krokodylka, bo był nieduży. Ale zęby miał ho, ho! Po pewnym czasie krokodyl i jego właściciel zniknęli, ale zostało wspomnienie. A dzieci wykonały piękne, wesołe i barwne krokodylki, które zabrały ze sobą. Po powrocie do szkoły jeszcze raz je wszyscy podziwialiśmy.

 

12-04-2017

0a -Ogródek Jordanowski

W piątek 7 kwietnia dzieci z 0A uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Ogródek Jordanowski. Poprzez zabawy i proste eksperymenty poznawano zjawisko magnetyzmu.  Każdy miał szansę doświadczyć praw fizyki na własnej skórze i to przy użyciu najprostszych przedmiotów z naszego otoczenia. Najwięcej emocji dostarczyła praca z balonami, łowienie magnetycznych rybek  i magnetyczny labirynt. Wszystko z powodzeniem można będzie powtórzyć w domu. Zerówkowicze zgodnie potwierdzili - odkrywanie naukowych praw to doskonała zabawa!

Pokaż więcej »
12-04-2017

3a - Muzeum Narodowe

Klasa 3a już przygotowana do świąt, a to wszystko za sprawą wspaniałych warsztatów, w których uczestniczyliśmy w Muzeum Narodowym. Dzieci za zaangażowanie, współpracę i kulturalne zachowanie zostały pochwalone przez prowadzących warsztaty i zaproszone do odwiedzenia Muzeum.

24-03-2017

3a- Muzeum Woli

23 marca klasa 3A odwiedziła Muzeum Woli przy ul. Srebrnej. Wycieczka wpisuje się w realizację projektu Varsavianistyczna Szkoła, w którym nasi uczniowie biorą udział. Tym razem poznawano Warszawę z perspektywy Wisły i tych konstrukcji, które stanowią o żywotności miasta. Mowa oczywiście o mostach, których historię, mocno związaną z burzliwymi losami Warszawy, przybliżyły dzieciom warsztaty pt. "Nad Wisłą wszystko się zaczęło". Była to opowieść o kolejnych etapach rozwoju miasta, w które wpisane są dzieje warszawskich mostów. Każdy z nich ma swoją ciekawą historię. Niektóre nie przetrwały do naszych czasów, inne zmieniły się nie do poznania, jeszcze inne są zupełnie nowe. Były świadkami ważnych dla nas wydarzeń. Okazało się, że jest to tematyka bardzo interesująca dla trzecioklasistów, którzy mogli pochwalić się sporą już wiedzą. Ponadto każdy mógł samodzielnie zaprojektować nowy most dla Warszawy - powstały świetne prace. Kto wie, być może wśród nas jest przyszły architekt - projektant nowego, wspaniałego mostu na Wiśle;)

22-03-2017

0A- w Muzeum Domów dla Lalek

W poniedziałek 20 marca zerówkowicze z 0A odwiedzili wyjątkowe miejsce. W samym centrum Warszawy, w budynku PKiN, mieści się Muzeum Domków dla Lalek. Jest to unikatowy zbiór eksponatów z całego świata, z przeróżnych epok. Niektóre wyjątkowo cenne - liczą sobie sto, a nawet ... dwieście lat. Same w sobie stanowią na ogół misterne dzieła sztuki. Zwiedzając wystawy, dzieci miały okazję "przenieść się" w czasie i przestrzeni. Domki to miniaturowe scenki z życia ludzi albo zwierząt - odzwierciedlają różne epoki ze wszystkich niemal zakątków świata. Są wykonane z ogromną dbałością o szczegóły, przez co ich oglądanie staje się przyjemnością. Dla dzieci okazało się to sporą niespodzianką i włożyły bardzo dużo energii w dokładne obejrzenie każdej ekspozycji. Zwiedzanie muzeum było połączone z warsztatami. Każdy uczestnik miał okazję stworzyć własnoręcznie szafeczkę - komódkę. Posłuży jako mebelek dla lalek albo jako schowek na osobiste drobiazgi ;)

14-03-2017

2d - Muzeum Historii Żydów

W dniu 13 marca 2017 r. uczniowie kl. 2 d zwiedzali Muzeum Historii Żydów Polskich.

Budynek muzeum powstał w symbolicznym miejscu: w sercu dawnej tętniącej życiem dzielnicy zamieszkałej przez Żydów, w czasie wojny przekształconej przez Niemców w getto. Od 1948 roku wznosi się tu pomnik Bohaterów Getta. Dzieci poznawały wielokulturowość dawnej Warszawy i dowiedziały się podczas warsztatów, jak Żydzi przywędrowali do Polski. Muzeum zachwyca nowoczesną architekturą i zbiorami.

Po prostu trzeba to zobaczyć! Polecamy.

13-03-2017

Ciekawa lecja w klasie 3c

Klasa 3c uczyła się dzisiaj: "Jak działa układ oddechowy i układ krwionośny człowieka". Wykonywaliśmy dużo doświadczeń. Dowiedzieliśmy się co to jest sprężone powietrze. Zajęcia były super:)

07-03-2017

Wycieczka klasy 1A - Muzeum Techniki

 Dnia 28 lutego 2017r.  kasa 1a zwiedzała Muzeum Techniki. Dzieci podziwiały dawne urządzenia i przedmioty wykorzystywane w życiu codziennym. Najciekawszą salą okazało się Planetarium, gdzie poznaliśmy układ gwiazd, nazwy planet oraz rakiety kosmiczne.

 

Zobacz Fotografiw w Galerii:

Pokaż więcej »
10-02-2017

2D w Zamku Królewskim

W dniu 9 lutego 2017 roku klasa 2d była na wycieczce w Zamku Królewskim.
Uczestniczyliśmy w zajęciach i w przedstawieniu teatralnym pt. "Paź w służbie Jego Królewskiej Mości". Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o dworze królewskim i służbie u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Czy wiecie, że... król na śniadanie pijał rosół z porcelanowej filiżanki, a jego ulubionymi owocami były śliwki węgierskie?  Paziowie króla odbierali staranne wykształcenie. Uczyli się m. in. trzech języków, tańca, przyrody, geografii, szermierki, jazdy konnej. Wycieczkę zakończyliśmy krótkim spacerem po wyludnionym w mroźny dzień Starym Mieście szukając postaci z warszawskich legend.

10-02-2017

Zabawa w sklep uczniów z klasy III b

9.02.2017 r uczniowie klasy III b w czasie lekcji matematyki doskonalili umiejętność liczenia pieniędzy bawiąc się w sklep. Kupujący otrzymali do dyspozycji 150 zł na zakupy zabawek, sprzedający zaopatrzeni w kalkulatory starali się dobrze liczyć wydając resztę.

Wszyscy uczestnicy zabawy mieli również za zadanie pamiętać o stosowaniu form grzecznościowych przy robieniu zakupów.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

 

03-02-2017

0A w Muzeum Pragi

W czwartek 2 lutego, zerówkowicze z 0A wybrali się do Muzeum Pragi. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w tym stosunkowo nowym obiekcie, dlatego większość już od progu głośno zaczęła podziwiać wnętrze - efektownie  zaaranżowane sale, nowoczesne rozwiązania  - wszystko to wzbudziło emocje i ciekawość maluchów. Udało się nawet odbyć krótki "spacer" wzdłuż Wisły i odszukać naszą szkołę na rewelacyjnej wykładzinie podłogowej, która jest fotograficznym odbiciem widzianej z lotu ptaka naszej części Warszawy.  Warsztaty, w których dzieci brały udział, dotyczyły historii praskich wytwórni czekolady. Radości dostarczyła część, w której każdy uczestnik wcielił się w rolę projektanta i według własnego pomysłu stworzył pudełko na czekoladki tak, jak to dawniej bywało - czyli bez pomocy grafiki komputerowej. Autorskie projekty - z dumą prezentowane - doczekały się wspaniałych pochwał. 

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

02-02-2017

0A w Muzeum Archeologicznym

W środę 1 lutego, dzieci z 0A przeistoczyły się na krótką chwilę w pradziejowych garncarzy, biorąc udział w zajęciach muzealnych Państwowego Muzeum Archeologicznego. Warsztaty dotyczyły naczyń glinianych, lepionych metodą pradawną - sprzed tysięcy lat - z czasów, gdy nie znano jeszcze garncarskiego koła. Po filmowym wprowadzeniu w tematykę zajęć oraz obejrzeniu oryginalnych eksponatów, zgromadzonych na wystawie muzealnej, każdy młody garncarz spróbował swoich sił w niełatwej sztuce lepienia - i to tak, aby powstałe naczynie było nie tylko ładne, ale również trwałe. Wymagało to wielkiego skupienia i prawdziwej precyzji małych dłoni. Efekty pracy zaskoczyły samych twórców - każdemu udało się z sukcesem ukończyć własne dzieło.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

23-01-2017

0B -na wasztatach "W co się bawił Pradziadek?"

20 stycznia klasa 0b uczestniczyła w warsztatach "W co się bawił Pradziadek?" w Domu Spotkań z Historią. Dzieci oglądały stare fotografie, przedstawiające zabytkowe już dziś zabawki, m. in. drewniany, trójkołowy rower z dużym przednim kołem i piłkę wypchaną trocinami. Własnymi rączkami "oglądały" łyżwy dopinane do butów i fajerki, które dzieci toczyły po ziemi. Zerówkowicze grali w kapsle i "ciupy" ( jak ktoś nie wie co to jest - zapraszamy - pokażemy). Poznały grę w pikuty i klasy. Okazało się, że nie trzeba nowoczesnych i drogich zabawek, aby spędzić czas na emocjonującej zabawie.


Zobacz Fotografie w Galerii:

19-01-2017

Teatr w klasie 3B

Uczniowie klasy III b pod opieką wychowawcy Pani Grażyny Duszyńskiej w ramach zajęć koła „Drama – lekcje twórczości” przygotowali spotkanie dla uczniów klas 0 i I. Wspólna zabawa składała się z trzech części. Jako pierwszy etap aktorzy zaproponowali przedstawienie kukiełkowe pt. „Czerwony Kapturek”. Druga część polegała na sprawdzeniu jak młodsi koledzy zrozumieli spektakl poprzez zaproponowanie im ułożenia historyjki obrazkowej przedstawiającej losy głównej bohaterki bajki. Kolejnym etapem było za pomocą metody metaplanu uczenie dzieci jak powinny się zachowywać, w momencie kiedy chce z nimi rozmawiać ktoś nieznajomy. Na zakończenie spotkania Goście otrzymali od nas prezenty – książeczki.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
12-01-2017

Przedstawienie w Przedszkolu nr 173

W środę 11 stycznia, nasze zeróweczki miały możliwość obejrzenia wyjątkowego spektaklu. Dzieci otrzymały zaproszenie od przedszkolaków z Przedszkola nr 173, przy ul.Szymanowskiego 5a, na przedstawienie pt. "Jasełki". Po "mroźnym" spacerze wszystkich zaproszonych gości przywitało ciepłe i pięknie przystrojone przedszkole. Wspaniale wyglądały świąteczne dekoracje, co pozwoliło wrócić chociaż na trochę do atmosfery niedawnych Świąt. Przedszkolaki w roli aktorów spisały się rewelacyjnie. Nasi zerówkowicze dali się "zaczarować" i po chwili wszyscy razem wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki. Dla małych gości przygotowano również słodkie upominki, które rozdawały urocze anioły. Dzieciom występ bardzo się podobał - było miło i radośnie. Przedszkolu nr 173 raz jeszcze bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY! :)


Zobacz Fotografie w Galerii:

11-01-2017

Spotkanie zerówek z policją

10 stycznia "zerówkowicze" uczestniczyli w spotkaniu z policjantką pt "Bezpiecznie nad wodą z Kapitanem Wydrą - bezpiecznie na lodzie". Dzieciaki dowiedziały się jak wygląda akcja ratowania z wody tonącego (także spod lodu) oglądając film na tablicy multimedialnej oraz pomagając pani policjantce okryć kocem termicznym wyziębionego. Na koniec spotkania prowadząca przypomniała dzieciom jak bezpiecznie bawić się zimą.


Zobacz Fotografie w Galerii:

14-12-2016

Varsavianistyczna szkoła


 9 grudnia 2016 r. wyruszyliśmy w podróż po Układzie Słonecznym. Niepotrzebny nam był statek kosmiczny, wystarczył autobus miejski, którym dojechaliśmy do planetarium w Centrum Nauki im. Mikołaja Kopernika.  A tam... gwiazdy i planety mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Wyszliśmy zadowoleni i pod wrażeniem pokazu gwiazdozbiorów i filmu "Ziemia i Księżyc".

Kiedy jest się na Powiślu koniecznie trzeba odwiedzić pomnik Syrenki, który znajduje się tuż przy Moście Świętokrzyskim u wylotu Tamki. 

Zaprojektowała i wykonała go znana rzeźbiarka, prof. ASP Ludwika Kraskowska-Nitschowa, a odlany został w Zakładzie Brązowniczym „Braci Łopieńskich”. Odsłonięcia dokonał Prezydent Stefan Starzyński 15 sierpnia 1939 r.

 Czy wiecie, że twarzy Syrence użyczyła pani Krystyna Krahelska - duma Warszawy, poetka i żołnierz Powstania Warszawskiego

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

08-12-2016

Centrum Zabaw Eldorado

7 grudnia klasy 1A i 1C były w Centrum Zabaw dla Dzieci - Eldorado
W pełni klimatyzowanym salonie  zabaw - dzieci miały okazję  przeżyć wspaniałą przygodę w dwupoziomowym gąszczu lin, trampolin, rur oraz trapów, przebiec się po ruchomym moście czy przejechać pojazdem policji oraz quadem. Pod koniec imprezy zostaliśmy poczęstowani pizzą i pysznym sokiem. W doskonałych humorach, zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Myślę, że jeszcze kiedyś odwiedzimy to miejsce, bo warto tam spędzić czas z dziećmi.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

02-12-2016

Zerówki w Eldorado

1 grudnia dzieci z zerówek bawiły się w sali zabaw Eldorado. Wycieczka była wstępem do czekających nas w najbliższym czasie Mikołajek. Zabawa "w kulkach" nie może się znudzić naszym najmłodszym - tak było także i tym razem. Uśmiechy i radość w oczach nie znikały ... Tylko czas - jak zawsze w takich sytuacjach - zbyt szybko upłynął!

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

02-12-2016

0B - Zabawa andrzejkowa

30.XI, kiedy się ściemniło, rozpoczęliśmy wieczór wróżb i zabaw. Z przymrużeniem oka staraliśmy się zajrzeć w przyszłość. Wróżby przeplatały się z konkursami a my w dobrym nastroju bawiliśmy się wspólnie z rodzicami. Za rok też będziemy pamiętać o andrzejkach.


Zobacz Fotografiw w Galerii:

Pokaż więcej »
02-12-2016

0A - Zabawa andrzejkowa

30 listopada, w andrzejkowe popołudnie, dzieci z 0A wspólnie bawiły się w tradycyjne wróżenie. Zabawy dla maluchów pomogły przygotować koleżanki ze starszej klasy - bardzo dziękujemy za ich pomoc i wspólną zabawę. Było wesoło - buty "ścigały się" do wyjścia, odkrywano imiona przyszłych małżonek i małżonków, a także profesje, w których nasi zerówkowicze w przyszłości robić będą kariery. Okazało się, że w grupie będziemy mieli między innymi kilku piekarzy, murarzy, będą weterynarze, nauczyciele, piłkarze i piosenkarze. Przerwy między kolejnymi próbami "odkrywania przyszłości", wypełniły tańce, zabawy i śpiewanie. Wspólnie zjedzony podwieczorek smakował doskonale. Warto podtrzymywać również takie radosne tradycje.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

30-11-2016

1a/1c- zabawa andrzejkowa

28 listopada klasa 1a wykonywała ozdoby choinkowe podczas warsztatów plastycznych w Ogrodzie Jordanowskim. Poniżej efekty naszej pracy.
Zaś dzień później klasy 1a i 1c urządziły imprezę andrzejkową. Dzieci chętnie uczestniczyły we wróżbach takich jak : przekładanie butów, serduszko imion, szczęśliwy kolor, rzut kostką - magiczna liczba oraz wróżba wyboru ( pieniądz, różaniec, obrączka) i wiele innych. Najbardziej podobały się dzieciom improwizacje ruchowe przy muzyce. Wspólnie tańczyliśmy "Kaczuszki", "Krasnoludka" oraz "Suzzanę". Rodzice przygotowali dzieciom zdrowy poczęstunek: piliśmy wodę i jedliśmy owoce. Nasza wspólna dyskoteka była bardzo udana. Myślę, że każde dziecko wspaniale spędziło czas. Warto nadmienić, że do wróżb andrzejkowych podchodzimy z humorem i żartem.

 

29-11-2016

0a - Zamek Królewski

W poniedziałek 28 listopada dzieci z zerówki "A" przeżyły - w większości po raz pierwszy w życiu - wizytę w Zamku Królewskim w Warszawie. Była ona połączona ze specjalnie zaaranżowaną przygodą. Poszukiwanie zaginionego królewskiego pieska, stało się pretekstem do zapoznania się z dworskimi zwyczajami, odrobiną historii, a także z zasadami dobrego wychowania, nieodzownymi tak monarchom, jak i małym zerówkowiczom. Dzieci autentycznie wczuwały się w zamkową atmosferę, przemierzając wyjątkowe, przepiękne korytarze i komnaty.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

25-11-2016

0a/0b - wycieczka do teatru

Dzieci z klas 0A i Ob pojechały do teatru na musical "Królowa Śniegu". Znana bajka została pokazana w nowoczesnej odsłonie. Nie brakowało muzyki, piosenek, tańca i laserowych świateł, które dzieci chciały pochwycić. Do szkoły powróciły wypełnione zadziwieniem i radością. Już nie mogą doczekać się kolejnej wyprawy w świat magicznego teatru.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

23-11-2016

3A- warsztaty w Domu Spotkań z Historią

We wtorek 22 listopada klasa 3A uczestniczyła w warsztatach, które odbyły się w Domu Spotkań z Historią, przy ulicy Karowej. Tematyka zajęć związana z prawami i obowiązkami dzieci, luźno oparta była na kanwie sylwetki Janusza Korczaka, jego pedagogiki i doświadczeń wychowawczych w Domu Sierot. Za tło posłużyła opowieść o Królu Maciusiu Pierwszym. Poważniejsze kwestie zilustrowały fragmenty bajki. Najbardziej podobało się własnoręczne wykonanie kukiełek na wzór Króla Maciusia. Odważni mogli spróbować swoich sił w roli aktorów i jako kukiełki, wypowiedzieć swoje postulaty, mogące sprawić, że życie najmłodszych byłoby piękniejsze.

Po warsztatach, korzystając z pięknego jesiennego słońca, dzieci spacerowały Krakowskim Przedmieściem oraz wzdłuż Barbakanu - poznając naszą historię poprzez pomniki i architekturę. Frajdą okazały świeżo rozstawione dekoracje świąteczne. Można było wdrapać się na nie bez tłumu spacerowiczów wokół.


Zobacz Fotografie w Galerii:

21-11-2016

0A - spacer po warszawskich Miejscach Pamięci Narodowej

W piątek 18 listopada, nasi zerówkowicze z 0A wybrali się na spacer po warszawskich Miejscach Pamięci Narodowej. Listopad to w Polsce miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy przed nami tworzyli Polskę i walczyli o jej niepodległość. Spacer był więc doskonałą okazją, aby podsumować to, o czym w ostatnich dwóch tygodniach dużo rozmawiano w naszej szkole.  Dzieci odwiedziły Grób Nieznanego Żołnierza, posłuchały o historii tego miejsca oraz były świadkami zmiany warty honorowej. Następnie grupa udała się pod pomnik Małego Powstańca przy ulicy Podwale, aby zapalić znicze. Pogoda tego dnia dopisała, dlatego całości dopełnił spacer po jesiennym Parku Saskim oraz uliczkami Starego Miasta.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
16-11-2016

Klasa 1c w Muzeum Narodowym

15.11.2016r.klasa 1 C wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego.
W czasie wędrówki po galeriach - dzieci rozmawiały o tym, czym jest muzeum, po co powstało i jakie pełni funkcje.
Poznały różnicę między zabytkiem a eksponatem oraz odpowiadały na pytanie: co to jest arcydzieło?

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

10-11-2016

3A w Sejmie i Senacie

We wtorek 8 listopada, klasa 3A zwiedziła miejsce wyjątkowe - siedzibę  Sejmu i Senatu RP. Dzieci zajrzały do miejsc, znanych dotychczas tylko z ekranów telewizyjnych, a związanych z osobami i wydarzeniami, najważniejszymi dla naszego państwa. Była to doskonała okazja do tego, aby przechodząc sejmowymi korytarzami, zobaczyć i poczuć atmosferę pracy parlamentarzystów, ale również i dziennikarzy. Świat reflektorów, kamer i mikrofonów. Podglądano krótkie konferencje prasowe oraz wywiady z politykami i relacje na żywo. Dzieci były pod wrażeniem opowieści zarówno o historii tego miejsca, jego architekturze, jak również dokładnie wypytały o szczegóły związane z pracą posłów i senatorów - kto gdzie siedzi? Dlaczego? Co tam robi i po co? To tylko niektóre z wielu pytań, z którymi musiała zmierzyć się pani przewodnik. Tematy poważne ale bardzo ciekawe.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

08-11-2016

0A- warsztaty w pizzerii

4 listopada dzieci z naszej zerówki nauczyły się przygotowywać pizzę. "Szkolenie" odbyło się w prawdziwej pizzerii, pod bacznym okiem fachowców. Zerówkowicze mogli zwiedzić te miejsca, które zwykle są niedostępne dla gości. Na zapleczu dokładnie obejrzano  ciekawe sprzęty do przygotowywania ciasta, duże chłodnie, magazyny z wielkimi workami mąki oraz stosy kartonowych opakowań - dobrze znane tym, którzy pizzę zjadają dostarczoną już do domu. Własnoręcznie przygotowana pizza smakowała wyśmienicie!

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

04-11-2016

0A w kinotece w Pałacu Kultury

3 listopada dzieci z 0A odwiedziły kino w Pałacu Kultury i Nauki. Miały tam okazję wziąć udział w interaktywnej lekcji pt. "Więc chodź, narysuj mój świat - jak powstają filmy animowane". Dzieci mogły poznać historię pierwszych filmów animowanych, zgłębić tajniki zawodu animatora i dowiedzieć się co należy zrobić, aby zostać nim w przyszłości. Prowadząca, w bardzo ciekawy i przyjazny dla najmłodszych sposób, przeniosła uczestników w świat fantazyjnych animacji - ukazując sposoby na ożywienie bajkowych postaci. Umożliwiła odkrycie poszczególnych etapów tworzenia bajek, począwszy od pomysłu, poprzez pierwsze kreski rysownika, powstawanie modeli, aż do wprawienia ich w ruch. Czy to klasycznych rysunków, czy też świata plastelinowych ludzików, papierowych modeli, kunsztownie wykonanych lalek,  na wspaniałych możliwościach animacji komputerowej kończąc. Dzieci odkrywały różnice w poszczególnych gatunkach na przykładzie znanych i lubianych bajek - tych współczesnych oraz tych dawniejszych. Okazało się, że są w tym doskonałe.
Kinowa lekcja połączona była z pokazem nowej wersji filmu "Mały Książe".

Ciekawa i przyjazna forma kinowych zajęć okazała się atrakcyjna dla naszych zerówkowiczów - dzieciom bardzo podobała się taka wycieczka.


Zobacz Fotografie w Galerii:

27-10-2016

Wycieczka klasy 3D - Muzeum Niepodległości

W dniu 26.10.2016r. klasa IIId wybrała się do Muzeum Niepodległości na lekcję muzealną pt. "Orzeł Biały". Dzieci poznały wydarzenia z historii Polski, podczas których orzeł towarzyszył Polakom, podnosił na duchu i wiódł do zwycięstwa. Uświadomiły sobie jak ważnym dla Polski jest dzień 11 listopada oraz przypomniały sobie symbole narodowe. Lekcja w muzeum bardzo się dzieciom podobała.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

21-10-2016

1a w Miasteczku Przyrody

19 października klasa 1a była w Miasteczku Przyrody i uczestniczyła w zajęciach pt. " Powietrze". Poznaliśmy cechy i właściwości powietrza. Prowadziliśmy liczne doświadczenia i eksperymenty z wykorzystaniem powietrza. Na koniec zajęć urządziliśmy wyścigi samolotów, które wygrała Amelka.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
20-10-2016

0A - jesienny spacer

W środę 19 października dzieci z OA - korzystając z uroków wytęsknionego ostatnio słońca - wybrały się na jesienny spacer. W Parku Praskim nasi zerówkowicze podążali tropem Pani Jesieni. Poszukiwano takich miejsc, które najmocniej naznaczyła panująca nam teraz pora roku. Dzieciom udało się trafić w  kilka malowniczych zakątków, gdzie podglądano różne gatunki ptaków, wiewiórki skaczące w koronach drzew i oczywiście obserwowano bajecznie kolorowe liście. Wszyscy nazbierali rozmaite "dary jesieni" . Pogoda dopisała, zaś park o tej porze dnia był wyludniony, dzięki czemu można było spokojnie wczuć się w jesienną atmosferę. Na koniec wyprawy nie zabrakło chwili szaleństwa na placu zabaw. Jesienny spacer udał się znakomicie.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

12-10-2016

Klasa 3a/3c w Muzeum Chopina

Klasa 3a i 3c odwiedziła Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Muzeum mieści się w pięknym budynku Pałacu Ostrogskich. Imponuje nie tylko bogactwem zbiorów, ale także nowoczesną aranżacją - jest multimedialne i pozwala "wczuć się" w życie i twórczość Chopina, dzięki otaczającym nas na każdym kroku dźwiękom. Dzieci mogły usłyszeć nie tylko muzykę, ale także odgłosy związane z konkretnymi epizodami z życia kompozytora. Oglądały przedmioty z jego epoki, wystrój wnętrz i pamiątki po ludziach, z którymi związany był Chopin. Podobało się wspólne słuchanie koncertu fortepianowego i rozpoznawanie występujących w nim instrumentów towarzyszących. Klasy brały udział w warsztatach, w czasie których każde dziecko mogło stać się prawdziwym kompozytorem. Każdy za pomocą nut i innych wymyślonych przez siebie dźwięków, zapisał krótki utwór muzyczny, będący odbiciem jego imienia. Następnie wspólnie z prowadzącą, miał możliwość odegrania mini koncertu przed klasową publicznością. Powstały utwory wesołe i smutne - a wszystkie nagrodzone zostały brawami.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

05-10-2016

3d w Zamku Królewskim

4 października 2016 roku uczniowie klasy III d uczestniczyli w lekcji muzealnej "W pracowni Jana Matejki" w Zamku Królewskim. Poznali: sposoby robienia farb, jak przygotować płótno do malowania, jakie są zasady kompozycji obrazów. Bawiąc się w detektywów odszukiwali postacie ze szkiców na obrazach. Obejrzeli również pierwsze wydanie Konstytucji 3-go Maja.

Wycieczka była bardzo udana - nie tylko ze względu na temat, ale również dopisała nam pogoda. Było słonecznie i ciepło.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

30-09-2016

3a - kurs sadzenia roślin

   29 września dzieci z klasy 3a przeszły "specjalistyczny kurs" w szkółce sadzenia roślin, zorganizowany przez sklep Leroy Merlin. Każdy młody kursant miał okazję zapoznać się z zasadami poprawnego umieszczania roślinki w doniczce oraz jej późniejszej pielęgnacji. Każdy osobiście zasadził własny kwiatek i od tej pory stał się za niego odpowiedzialny - roślinki powędrowały do domów młodych ogrodników.

Dzieci miały okazję zapoznać się również z ciekawymi i egzotycznymi gatunkami roślin - między innymi mogły zaobserwować jak zachowuje się drapieżna rosiczka. Zwiedziły też miejsca niedostępne dla klientów sklepu, a tam czekał na nie słodki poczęstunek.

Wszyscy szczęśliwie ukończyli kurs i na potwierdzenie zdobytych umiejętności każdy otrzymał gratulacje oraz dyplom. Było bardzo sympatycznie.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

26-09-2016

Pieczenie chleba

   23 września br. wszystkie klasy trzecie uczestniczyły w warsztatach "Pieczenie chleba".
Dzieci samodzielnie doświadczyły ciężkiej pracy piekarza. Wykazały się przy tym dużym zaangażowaniem i wiedzą.
Z uwagą obserwowały poczynania swoich kolegów, którzy z ziaren żyta pozyskali mąkę, robili zaczyn, długo mieszali ciasto chlebowe, aż w końcu w "zaczarowanym" piecu "upiekli" chleb.
W trakcie warsztatów odbyła się degustacja wyrobów Firmy Cukierniczo-Piekarniczej PUTKA. Firma ta jest także sponsorem nagród w konkursie literacko-plastycznym tematycznie związanym z chlebem.


Zobacz Fotografie w Galerii:

22-09-2016

3D-Warszawskie Muzeum Chleba

   W dniu 21.09.2016 klasa III D była na fantastycznej wycieczce w Warszawskim Muzeum Chleba przy ulicy Jadowskiej. Dzieci poznały historię wypieku chleba. Zapoznały się z ponad 200 letnią historią urządzeń służących do wypieku. Zobaczyły figurki przedstawiające historię "Od ziarenka do bochenka". Dzieci przyznały, że warto odwiedzić to miejsce i zdobyć informacje, jakich w innym muzeum w Warszawie by nie uzyskały. Były zauroczone opowieściami przewodnika. To muzeum jest jedną z niewielu "perełek" na Pradze-Północ, które powinny być bardziej znane.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
21-09-2016

3C w Muzeum Powstania Warszawskiego

   19 września już po raz trzeci byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Tematem zajęć było "Na ratunek powstańcom". Największe wrażenie zrobił na nas samolot "LIBERATOR" z którego wykonywano zrzuty nad Warszawą. Jednak mimo wspaniałej walki warszawiaków powstanie upadło 2 października 1944roku.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

21-09-2016

3C - zajęcia sportowe w Parku Praskim

   Nasza Pani wymyśliła nam zajęcia sportowe w Parku Praskim na plenerowej siłowni. Okazało się to nie takie proste- ale daliśmy radę. Na koniec mogliśmy pobawić się na wspaniałym placu zabawa.


Zobacz Fotografie w Galerii:

21-09-2016

OB w Lasku Bródnowskim

   Korzystając z pięknej pogody klasa 0b pojechała w piątek 16 września do Lasku Bródnowskiego. Poszli na dłuuuugi spacer. Wiedzą już jak rozpoznawać brzozę, dąb i co to jest huba. Bardzo smakowało im drugie śniadanie w plenerze. Potem mieli dużo siły na zabawę w drewnianym domku i na zjeżdżalniach.
Z wycieczki przywieźli leśne skarby, miłe wspomnienia i nadzieję na kolejną wyprawę...


Zobacz Fotografie w Galerii:

19-09-2016

Wycieczka klasy 2c/d w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie

Czy tak wygląda zaczarowany ogród?!


   Takie pytanie zadawały sobie dzieci z klasy 2c i 2d podczas wizyty w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. To właśnie tutaj wybraliśmy się we wtorek 13 września na warsztaty związane z rozpoznawaniem popularnych gatunków drzew rosnących w Polsce. Od dzisiaj już nikt z obecnych nie nazwie sosny - choinką i bez trudu wskaże w lesie rosnące buki. Wspólnie mogliśmy też obserwować mini organizmy żyjące w kropelce wody (wiwat mikroskopy!)

    I jeszcze ta piękna, słoneczna pogoda! O tym jaki nastrój panował na naszej wycieczce najlepiej świadczą chyba zdjęcia.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

25-06-2016

2a - wycieczka do kina

23 czerwca klasa II A - w nagrodę za cały rok solidnej nauki i pracy w szkole - wybrała się do kina. Nie była to jednak zwyczajna wycieczka na oglądanie filmu. Dzieci miały okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanym programie, który pozwolił odkrywać świat przyrody w różnych technikach projekcji - począwszy od najbardziej popularnej 2D, poprzez 3D, a skończywszy na najmocniej wyczekiwanej i emocjonującej 4D. Wyprawa w głębinę oceanu z tak realistycznymi efektami, angażującymi wszystkie zmysły - gdy fotele trzęsły się, podskakiwały i wibrowały, nagłe podmuchy powietrza rozwiewały włosy, a woda niespodziewanie oblewała widownię -  była dla dzieci świetnym przeżyciem i ogromną frajdą. Dodatkową niespodzianką była zabawa na kręgielni. Było super!

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

25-06-2016

"Zwierzęcy alfabet"

21 czerwca uczniowie klasy 1b zaprezentowali  swoim rodzicom przedstawienie pt. "Zwierzęcy alfabet": recytowali zabawne wierszyki, śpiewali wesołe piosenki, udowadniając, że znają już cały alfabet. Na koniec rozbawili publiczność wierszami Jana Brzechwy: "Katar", "Żaba", "Tańcowała igła z nitką", "Psie smutki".
W nagrodę czekał na nich słodki poczęstunek.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
14-06-2016

0A/0B wycieczka do Głęboczycy

13 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły, wypróbowane już przez uczniów naszej szkoły, gospodarstwo agroturystyczne w Głęboczycy. Atrakcje sprawdzone - również tym razem przyniosły maluchom radość i przygodę. Olimpiada w Jarzynowie - sportowa rywalizacja i wspólna zabawa w przepięknej okolicy - to znakomity pomysł na wiosenną wyprawę dla młodszych i starszych. Polecamy!

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

09-06-2016

Wycieczka klas 1A/1B - Dolina Bobrów

06 czerwca klasy 1a i 1b wybrały się na pierwszą autokarową wycieczkę do „Doliny Bobrów”. Celem pobytu w tym pięknym gospodarstwie agroturystycznym było nie tylko wzbogacenie wiedzy przyrodniczej, ale także poznanie pracy na wsi, często niedocenianej i zapomnianej. Bardzo ciekawa była wystawa narzędzi gospodarskich, a próba użycia niektórych z nich, takich jak warsztat tkacki, pranie na tarze było cennym doświadczeniem dla pierwszaków. Wspaniałą przyjemnością okazała się również przejażdżka wozem konnym po rezerwacie przyrody rzeki Świder. Najwyżej ocenioną przez dzieci atrakcją był jednak własnoręczny wyrób, pieczenie chleba. Cudownie było na koniec pobytu zjeść kiełbaskę z ogniska z kromką świeżego, pachnącego chleba. To była bardzo udana i pewnie nie ostatnia nasza wizyta w „Dolinie Bobrów”.


Zobacz Fotografie w Galerii:

07-06-2016

IIC w Kolorado

Dnia 6 czerwca po zajęciach lekcyjnych klasa II c wybrała się do „Kolorado”

przy ul. Górczewskiej.Na wycieczkę przeznaczyliśmy pieniążki, które dostaliśmy

za zajęcie II miejsca w „Szkolnej zbiórce makulatury”. Po wspaniałej zabawie mieliśmy

dodatkową atrakcję, dostaliśmy pizzę. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy dobrze bawili się.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

03-06-2016

OA w Fabryce Lizaków - "Cukrowa Sowa"

3 czerwca dzieci z OA wybrały się na Stare Miasto do Fabryki Lizaków "Cukrowa Sowa". Uczestniczyły w pokazie tworzenia cukierków oraz mogły własnoręcznie przygotować dla siebie lizaki. Mali cukiernicy z zapałem degustowali efekty swojej "słodkiej pracy". Po warsztatach, zerówkowiczów czekał spacer uliczkami Starówki oraz Bulwarami Wiślanymi. Najbardziej podobały się kolorowe "globusy" i oczywiście odpoczynek -  z widokiem na Wisłę!

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

03-06-2016

Klasa IIA w Muzeum Historii Żydów

2 czerwca klasa IIA odwiedziła Muzeum Historii Żydów Polskich. Uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat języka hebrajskiego. Każdy miał okazję przekonać się, jak wygląda jego imię pisane po hebrajsku. Okazało się, że nie jest to proste - tym bardziej kiedy trzeba pisać od prawej do lewej strony ;) Dzieci dowiedziały się również o niektórych polskich wyrazach, używanych przez nas często, a które pochodzą właśnie z języka hebrajskiego np. bajzel, nuda, truskawka czy kartofel. Bardzo podobała się nauka prostej piosenki po hebrajsku "Szabat Szalom" - melodia każdemu szybko "wpadła w ucho". Niespodzianką okazał się spacer po prawdziwej żydowskiej ulicy z czasów Dwudziestolecia Międzywojennego - klimat i wizualizacja odtworzona w sposób znakomity. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem. Podziwiano także wnętrze dawnej synagogi - kunszt i bogactwo malowideł ściennych są tu wyjątkowo ciekawie przedstawione. Warto to wszystko zobaczyć na własne oczy, tym bardziej że sam budynek Muzeum Polin robi imponujące wrażenie.


Zobacz Fotografie w Galerii:

02-06-2016

TANGLE w klasie IIB

Tangle w klasie II b

Uczniowie na kilku zajęciach edukacji plastycznej tworzyli tangle. Zachęcamy was do stworzenia własnych, przekazujemy instrukcję.

Tangle to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształtów, wypełnionych deseniem. Jest to art terapia, przyjemny sposób na relaks, ale również efektowna grafika. Technika zyskała sobie popularność na całym świecie. Tworzy się nie tylko małe obrazki na kartce papieru, powstają też wielkogabarytowe, stanowiące dekorację wnętrz. Bywa, że ozdabiana jest odzież.

Pokaż więcej »
01-06-2016

Dzień Dziecka w klasie IIIB

Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie  klasy 3b spędzili  w warszawskim zoo.
Ogladali wiele ciekawych zwierząt. Najbardziej dzieciom podobała ptaszarnia oraz terrarium. Podziwiały także żyrafy, hipopotama i lwa.

Po smacznym poczęstunku dzieci bawiły się na placu zabaw. Czas minął szybko.

 To był naprawdę cudowny Dzień Dziecka.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

30-05-2016

Dzień Mamy i Taty w OA/0B

30 maja dzieci z OA zaprosiły swoje Mamusie na uroczystość z okazji Dnia Matki. Część artystyczna dostarczyła wszystkim Mamom wielu wzruszeń. Nie obyło się bez pięknych kwiatków i wspaniałych prezentów zrobionych własnoręcznie przez dzieci. Trud przygotowań do dzisiejszego spotkania wynagrodziły uściski i całusy od wdzięcznych Mam. Oczywiście była również wyczekiwana część rozrywkowa - wspólne gry na świeżym powietrzu były świetną zabawą dla małych i dużych. Takie dni jak dziś, to doskonały przykład na to, jak wiele radości daje nam chwila wspólnej, beztroskiej, rodzinnej zabawy.

Dzień Mamy i Taty w 0B

Z okazji dnia Mamy i Taty dzieci z grupy 0B przygotowały same niespodzianki dla rodziców. Zrobiły serduszka z masy solnej, wyrecytowały wierszyki, no i na koniec ztańczyły do utworu Ha Fa Na Na.

 

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

26-05-2016

Laureat XIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego

Michał Trynkos (kl. IIIC) - uczeń Szkoły Podstawowej nr 127   został laureatem XIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego "Z ortografią za pan brat" dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych m. st. Warszawy "W krainie książki". 

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia! Życzymy dalszych sukcesów!

26-05-2016

Warszawski konkurs matematyczny "Mała Olimpiada Matematyczna"

21 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 127 odbył się szkolny etap Warszawskiego konkursu matematycznego "Mała Olimpiada Matematyczna" dla klas III.

Udział wzięli uczniowie:

Szymon Jasiński - kl. IIIB

Bartłomiej Mikołajczyk - kl. IIIB

Wojciech Matysiak - kl. IIIC

Michał Trynkos - kl. IIIC

Kamil Wieśniuk - kl. IIIC

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 30 maja 2016 r.

25-05-2016

Wycieczka klasy 2a/2c

Dnia 24 maja klasy 2A i 2C odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Głęboczycy. Znajduje się tam Zagroda Edukacyjna, malowniczo położona wśród mazowieckich pól, łąk i lasów. Na dzieci czekały pomysłowe atrakcje. Pozwoliły przeżyć radość, wielkie emocje i przygodę. Wspólne zabawy, wyzwania i przyjacielska rywalizacja,  były świetną okazją żeby nauczyć się lepiej działać razem. Był przejazd traktorem, zjazd na linie, strzelanie z łuku, tajemniczy labirynt, łowienie ryb, kopalnia złota i diamentów, jazda na nartach oraz wyjątkowe zawody sportowe. Na zmęczonych odkrywców czekały kiełbaski z ogniska. Piękna pogoda sprzyjała - zieleń wiosennej przyrody i czyste powietrze sprawiły, że odpoczynek był prawdziwą przyjemnością. Warto odwiedzić to miejsce. Czekają tam prawdziwe zwierzęta gospodarskie, które można zobaczyć z bliska - a nawet dotknąć. Tylko krowa okazała się być nie do końca prawdziwa - dzieci, które odważyły się ją wydoić mogły przekonać się, że zamiast mleka daje wodę ;)


Zobacz Fotografie w Galerii:

23-05-2016

Odziały przedszkolne w Łazienkach Królewskich

Dnia 23 maja oddziały przedszkolne wybrały się na spacer do Królewskich Łazienek. Piękna pogoda sprzyjała odkrywaniu uroków parkowej przyrody i architektury. Podziwialiśmy Pałac na Wodzie oraz pomniki Fryderyka Chopina, Jana III Sobieskiego i oczywiście patrona naszej szkoły Henryka Sienkiewicza. Przyjemnie było odpocząć w cieniu wiekowych drzew i stanąć oko w oko z naturą - spotkaliśmy pawie, kaczki, a nawet podzieliliśmy się orzechami z wiewiórką. Było bardzo przyjemnie.

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
12-05-2016

Przedstawienie "Ścieżką pod górkę"

Klasa 2A pod kierunkiem wychowawcy wystawiła sztukę teatralną pt. "Ścieżką pod górkę". Na przedstawienie zaproszono oddziały przedszkolne. Wszystko odbyło się jak w prawdziwym teatrze: młodzi artyści przygotowali scenografię, stroje, zadbano o afisz oraz bilety na spektakl.
Sztuka opowiadała o tym, że wszystko co żyje, ma swoje ważne miejsce w przyrodzie - każde stworzenie zasługuje na szacunek, ponieważ jest potrzebne. Wszyscy zaproszeni goście otrzymali od młodych aktorów pamiątkowy upominek.
Publiczność była oczarowana:)

 

Zobacz fotografie w Galerii:

24-04-2016

Dzień Ziemi w oddziałach przedszkolnych

O Dniu Ziemi pamiętali nasi najmłodsi: dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły własnoręcznie wykonały i rozdały starszym uczniom oraz rodzinom i znajomym ulotki promujące zachowania proekologiczne

 

Zobacz fotografie w Galerii:

23-03-2016

Warsztaty wielkanocne w Muzeum Etnograficznym

Dnia 18.03.2016r. oddziały przedszkolne Naszej Szkoły uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych w Muzeum Etnograficznym. Dzieci wykonały własnoręcznie kolorowe koguciki.

Zobacz fotografie w Galerii:

23-03-2016

Ciekawa lekcja w klasie 3a

Książki nie są nudne! Są fascynujące!

Uczniowie klasy 3a odbyli wraz z doktorem Dolittle niezapomnianą podróż do Afryki. To naprawdę niezwykły kontynent. Przeszliśmy z karawaną pustynię, wędrowaliśmy z Polinezją przez dżunglę, a na sawannie podziwialiśmy wiele zwierząt. Ogromne wrażenie wywarły na nas baobaby, a zachwyciły storczyki.

- z puzzli powstał kontynent Afryka

- hasło o przyjaźni wywołało wiele miłych uśmiechów

- wyrazy - drabinki to prawdziwe łamigłówki, nawet dla mądrej główki

 

Zobacz fotografie w Galerii:

07-03-2016

Co robimy w ZERÓWKACH

CO ROBIMY W ZERÓWKACH?


 • We wrześniu uczestniczyliśmy  w akcji „ Sprzątanie świata”
 • Jesienią mieliśmy warsztaty  z naszymi mamami. Wykonywaliśmy  zdrowe, owocowe jeżyki  i  szaszłyki.
 • W związku z Dniem 1 listopada wybraliśmy się do okolicznych miejsc pamięci narodowej, aby zapalić znicze i oddać cześć poległym żołnierzom.
 • Podziwialiśmy uroki jesieni w ramach programu „Pory roku w plenerze”. Bawiliśmy się też  na placu zabaw w Parku Praskim i Ogródku Jordanowskim.
 • W październiku ślubowaliśmy, że będziemy dobrymi kolegami, mądrymi przedszkolakami, że będziemy dbać o naszą klasę , nasze zabawki. Następnie dostaliśmy pamiątkowe dyplomy i udaliśmy się na smaczny poczęstunek.
 • W teatrze BAJ oglądaliśmy sztukę pt. „Śpiąca Królewna”. 
 • W czasie dyskoteki andrzejkowej  poznawaliśmy swoją przyszłość  wróżąc sobie z wosku, z  kolorów, kwiatów, butów.
 • Z okazji Dnia Pluszowego Misia zaprosiliśmy do wspólnej zabawy swoje misie.
 • Imieniny św. Mikołaja obchodziliśmy w „Centrum Zabaw”
 • Podczas bożonarodzeniowych warsztatów z rodzicami zdobiliśmy bombki na świąteczne choinki
 • Świetnie bawiliśmy się  na balu karnawałowym przebrani za bajkowe postacie
 • Bierzemy udział w klasowych i szkolnych konkursach „Portret Mikołaja”, „Sukienki Pani Wiosny”, Świąteczna palma”, konkurs recytatorski.
 • Uczestniczyliśmy wspólnie  z  dziećmi z zaproszonych przedszkoli w zajęciach „W świecie figurolandii”, "W krainie pór roku”
 • W  akcji „Cała Polska czyta dzieciom” systematycznie uczestniczą nasi rodzice.
 • Bawimy się i uczymy poprzez różnorodne zabawy

 

Zobacz fotografie w Galerii:

03-03-2016

Ogólnopolska Stypendiada Wczesnoszkolna

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły

zostali wyróżnieni

w

Ogólnopolskiej Stypendiadzie Wczesnoszkolnej

 

         

Konkurs  czytelniczy  


III miejsce


               Wojciech Matysiak  kl. 3c                 

                     Michał Trynkos kl. 3c                       

 

wyróżnienie


Kamil Wieśniuk  kl. 3c

 

Konkurs matematyczny


wyróżnienie


Wiktor Kulma - Leszek  kl. 2a

Remigiusz Szymanowicz kl. 2a

 

       Konkurs ortograficzny       

                               

wyróżnienie 

     

Karolina Gzowska  kl. 3c

 

 

        Konkurs plastyczny     

 

wyróżnienie


                                     Wiktoria Bargieł  kl. 2a                                       

          Zuzanna Zawistowska  kl.  2a         

Jagoda Oziembło  kl. 3b

Patrycja  Czarnecka kl. 3a

Pokaż więcej »
01-03-2016

PALMA WIELKANOCNA - konkurs

Uczniów klas 0 - III

zapraszamy do udziału

w szkolnym konkursie plastyczno-technicznym

 

 „Palma wielkanocna”

 

Prace przestrzenne należy w terminie do 17 marca br. (wtorek) dostarczyć nauczycielowi do sali 41. Prace muszą być podpisane imieniem i nazwiskiem ucznia oraz numerem klasy, do której uczęszcza.

Pytania związane z konkursem należy kierować do Pani Bogusławy Moralewicz odpowiedzialnej za konkurs.

 

 

26-02-2016

Portret SUPEŁKA -

Uczniowie z klas II b i II c pod opieką Pani Grażyny Duszyńskiej w czasie spotkań koła „Lekcje twórczości” przygotowali prace plastyczne na konkurs organizowany przez Telewizję Polską S.A, Redakcję TV ABC i projektów Edukacyjnych. Zadaniem uczniów było przedstawienie w formie graficznej postaci Supełka, głównego bohatera telewizyjnego programu „Supełkowe ABC”.

Na konkurs wysłano prace Weroniki Zacharczuk kl. II c i Magdaleny Markowicz kl. II b.

Z niecierpliwością czekamy do 10 marca na wyniki konkursu.

    

30-01-2016

Odznaka wzorowego ucznia/przedstawienie szachowe

   Ten dzień był bardzo oczekiwany. Młodsze klasy podsumowały swoją pracę za pierwsze półrocze. W zwyczaju naszej szkoły jest, że uczniowie, którzy osiągneli wysokie wyniki w nauce i wyróżnili się nienagannym zachowaniem otrzymują niebieską odznakę "Wzorowy uczeń". Tym razem zaszczytu tego dostapiło:

 

 

2a Gabriela Kryńska                                      3a Zuzanna Czerniakowska

    Leon Kołodziejczak                                        Natalia Juckiewicz

    Wiktor Kulma-Leszek                                     Dominik Kobus

    Zuzanna Zawistowska                                    Wiktoria Kusio

    Angelika Pietrzyk        

    Remigiusz Szymanowicz                                  Anita Purchała

                                                                     Aleksandra Zliczewska

2b Mikołaj Pych                                     

    Kacper Wysokiński                                     3b Franciszek Blasiński

                                                                     Szymon Jasiński

2c  Daniel Gronosz                                             Bartłomiej Mikołajczyk

     Julia Jakubczyk                                            Jagoda Oziembło

     Aleksander Jarzębski                                     Patrycja Sikorska

     Maja Leśniak                                               Malwina Wyżyńska

     Krystian Michałowski

     Julia Nakonieczna                                     3c  Karolina Gzowska

     Michał Suchenek                                            Wojciech Matysiak

     Natalia Wopaleńska                                        Igor Nader-Woźnica

     Zuzanna Zawadka                                           Michał Trynkos

     Patrycja Zyśk

 

2d  Piotr Jarosz

     Julia Kozyra

     Wiktoria krakowiak

     Jakub Łęczycki

     Dominika Surowiec

     Szymon Tomczuk

     Aleksandra Zawadzka

 

Klasy pierwsze o odznakę powalczą na koniec roku szkolnego.

Uatrakcyjnieniem tego sympatycznego dnia była" niespodzianka" przygotowana przez szachistów z klasy 2a i 2c. Dzieci przygotowały przedstawienie, którego celem było przybliżenie zasad królewskiej gry czyli szachów.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

28-01-2016

Dzień Babci i Dziadka

27 stycznia 2016 roku uczniowie klasy 3c zorganizowali Dzień Babci i Dziadka w klasie. W programie były inscenizacje noworoczne, wiersze i piosenki dla babci i dziadka. Uczniowie wręczyli prace pisemne babciom i dziadkom - za co ich kochają oraz co o nich wiedzą. Złożyli życzenia, wręczyły kwiaty. Odbyły się konkursy i poczęstunek.

28-01-2016

Występ artystyczny w Domu Seniora

26 stycznia 2016 roku klasa IIIc pojechała z występem artystycznym - noworocznym do Domu Seniora przy ulicy Kawęczyńskiej 4B. Uczniowie przedstawili inscenizację "Noworoczni goście" oraz inscenizację pt. "Dary Nowego Roku". Prezentowali również wiersze "Bajki o Starym i Nowym Roku" i "Cztery Pory Roku". Na zakończenie odbył się koncert kolęd i piosenek noworocznych oraz z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

14-12-2015

Klasa III b w krainie czekolady

Dnia 9 grudnia 2015r klasa 3b zwiedzała Fabrykę Czekolady  E. Wedel. Zaczęliśmy od słodkiego poczęstunku podczas którego opowiedziano nam o całym procesie wytwarzania czekolady. Jedliśmy pyszne ciasteczka z czekoladą, wafelki i ptasie mleczko i oglądaliśmy film o produkcji kakao.                                                          

 Następnie przeszliśmy do Galerii Wedla to jest miejsca, gdzie wytwarza się czekoladową sztukę – mikołaje, króliczki, bałwanki, stroje z czekolady.

 Byliśmy też na linii produkcyjnej czekolady nadziewanej i słynnych torcików wedlowskich, do chwili obecnej ręcznie ozdabianych !

 Podziwialiśmy Salę Pamięci, miejsce poświęcone założycielom, a więc linii pokoleniowej Wedla. To właśnie tu odbywają się najważniejsze narady szefostwa, podpisanie ważnych umów i uczczenie historycznych momentów. Przy tej okazji posłuchaliśmy naprawdę wzruszającej opowieści o Wedlu i jego potomkach.                                                            

 W świąteczny nastrój wprawiła nas  wielka choinka oczywiście wykonana z czekolady – piękna i  smakowicie pachnąca.  Polecamy innym klasom to miejsce do odwiedzenia.

 

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
10-12-2015

Pokaz ratownictwa

   W środę (3 grudnia) ratownicy Ele Taxi poprowadzili w naszej szkole zajęcia na temat pomocy przedmedycznej. Wszystkie klasy pierwsze dowiedziały się m.in:

 • w jaki sposób wezwać pomoc,
 • jak reagować, gdy ktoś się zadławi,
 • co to jest resuscytacja i jak należy ją wykonywać,
 • jak opatrywać skaleczenia, oparzenia i złamania.

Nasi uczniowie pięknie odpowiadali na pytania, ćwiczyli uciski na fantomach oraz zakładali opatrunki.

Serdecznie dziękujemy Ele Taxi Ratownikom za ciekawy i pouczający pokaz :)

 

Zobacz Fotografie w Galerii:

20-11-2015

Idziemy na wycieczkę

 

Idziemy na wycieczkę

 

19 XI 2015 r uczniowie klasy II b pod opieką wychowawcy Grażyny Duszyńskiej przygotowywali się do wycieczki grając w grę edukacyjną pt. „Wycieczka do teatru”. Dzieci działały w 6 grupach wykonując poszczególne zadania. Pierwsze zadanie polegało na spakowaniu niezbędnych rzeczy do plecaka. Drugie to ułożenie z puzzli 2 postaci i wybranie tej, która jest właściwie ubrana do teatru. Trzecie zadanie to opis ilustracji  - jak się bezpiecznie zachowywać na ulicy. Dzieci wykonywały zadania bardzo dobrze i z dużym zaangażowaniem.

 Pomoc dydaktyczna jest przygotowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

29-04-2015

Z wizytą w SEJMIE

Dnia 27 kwietnia 2015 r. klasa 2b uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w polskim parlamencie. Uczniowie poznawali pracę posła i senatora zwiedzając sale sejmu i senatu. Wędrując korytarzem marszałkowskim dzieci trafiły pod salę Konstytucji 3 Maja, gdzie zapoznały się z jej historią.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali materiały edukacyjne poświęcone rocznicy 500 lat parlamentu polskiego.

Była to praktyczna lekcja dziejów Polski i polskiego parlamentu.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

31-03-2015

Raz, dwa, trzy ... i już wiosna!

23 marca to pierwszy (w tym roku) w pełni wiosenny dzień spędzony w szkole. Z tej okazji dzieci z klas 0 - 3 powitały nową porę roku podczas wiosennego apelu. Uczniowie klasy 2a przygotowali kolorowe przedstawienie. Wszyscy widzowie odgadywali zagadki o zwiastunach wiosny. Dzieci wesoło spędziły czas i przypomniały sobie, po czym można poznać, że ... już WIOSNA!

 

Zobacz fotografie w Galerii:

11-02-2014

Wars i Sawa grają w szachy

 


Szanowni Państwo z przyjemnością  informujemy o zakwalifikowaniu  Szkoły Podstawowej nr 127  do programu ”Wars i Sawa grają w szachy” w ramach ogólnopolskiego  projektu „Edukacja poprzez szachy w szkole”.                                        Do projektu zakwalifikowały się 72 szkoły z Warszawy.

 W roku szkolnym 2013/14  klasa 1b rozpoczęła udział w dwuletnim projekcie miejskim pt. „Wars i Sawa grają w szachy”. Na  zajęciach dzieci poznają figury szachowe, uczą się grać w szachy oraz planują strategię gry. Bez względu na wiek dziecka szachy mogą, poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji. Ta gra uczy też determinacji oraz sportowego zachowania. 

 Dnia 4 października 2013r  klasa 1b uczestniczyła w inauguracji programu pt. „Wars i Sawa grają w szachy”. Dzieci obejrzały niecodzienny spektakl partii szachowej – żywe szachy pt. „Bitwa Wiedeńska 1683 r.” oraz pokaz mody inspirowanej grą w szachy. 

                            

                                 „ Moja ulubiona bierka szachowa”


                 I miejsce     Jogoda Oziembło  klasa 1b

                 II miejsce    Krzysztof Kozina   klasa 1b

                 III miejsce   Franciszek Blasiński  i  Malwina Wyżyńska  klasa 1b

                 IV miejsce   Marcin Słabikowski  klasa 1b

               Wyróżnienie  Szymon Jasiński klasa 1b 

           Laureatom  gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

10-02-2014

Bajkowa podróż - Bal karnawałowy 2014

3 lutego 2014 r. to był szczególny dzień dla uczniów klas 0 – III. Tego dnia z okazji Karnawału odwiedziła szkołę Agencja Artystyczna PRIMA, która tanecznym krokiem zaprosiła dzieci w bajkową podróż.

Dzieci wraz z liczną grupą rodziców bawili się przy skocznej muzyce i śpiewie, a konkursy przygotowane przez wodzireja angażowały zarówno dzieci jak i ich opiekunów.

Piękną dekorację z bajkowymi bohaterami przygotowały Panie ze świetlicy.

Jak przystało na prawdziwy bal, każdy uczestnik podczas tej zabawy został obdarowany złotą maską.

Sponsorami tegorocznego balu byli Rodzice, którzy przygotowali również poczęstunek.  Nad całością czuwali nauczyciele klas 0 – III.

Bal okazał się wspaniałą zabawą. Dzieci  i Rodzice dziękowali za wyśmienitą zabawę.

 

Zobacz zdjęcia w Galerii:

 

Pokaż więcej »
06-02-2014

Od grosika do złotówki

 

   Od kilku lat w naszej szkole jest realizowany przez uczniów klas II i III program edukacji finansowej. Działania uczniów w programie to podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie, gdzie uczą się o zarabianiu pieniędzy, racjonalnym wydawaniu i ich oszczędzaniu. Każdy uczeń otrzymuje własny “Dziennik podróży” w którym dokumentuje realizację poszczególnych zadań.

   Na koniec działań projektowych jest organizowana dla uczniów impreza “Grosikowe wędrówki”. W tym roku dla klas III takie spotkanie odbyło się 24 stycznia 2014 r. W czasie zabawy dzieci wykonywały różne zadania turniejowe np. układanie z puzzli postaci bankiera. Drugą formą sprawdzenia zdobytych przez uczniów  wiadomości i umiejętności był udział ich w konkursach: literackim “Czego nauczył nas Grosik”

i plastycznym “Moja przygoda z Grosikiem”.

Za realizację projektu odpowiada Pani Grażyna Duszyńska.

 

Zwycięzcy konkursu literackiego “Czego nauczył nas Grosik”

I miejsce

Sienicka Marta kl. III a

II miejsce

Remiszewska Urszula kl. III b

Sztabińska Natalia kl. III a

III miejsce

Ilijenko Franciszek kl. III a

Mrowicka Wiktoria kl. III a

Floryn Natalia kl. III a

Wyróżnienia

Głowala Filip kl. III b

Jarosz Michał kl. III b

 

Zwycięzcy konkursu plastycznego „Moja przygoda z Grosikiem“

I miejsce

Głowala Filip ucz. Kl. III b

II miejsce

Remiszewska Urszula kl. III b

Zaremba Szymon kl. III  c

Kołodziejska Oliwia kl. III a

Zieliński Jakub kl. III b

III miejsce

Fisiak Wiktoria ucz. kl. III b

Serwotka Jakub kl. III d

Kujawa Marcin kl. III b

Majewska Maja kl. III c

Wysokińska Wiktoria kl. III d

 

Zobacz fotografie w Galerii:

07-11-2013

Pola nadziei

   Po raz kolejny uczniowie młodszych klas z naszej szkoły, zbierali pieniądze dla Ośrodka Hospicjum Domowego w ramach akcji POLA NADZIEI.

   Również w ramach tej akcji dnia 23 X 2013 uczniowie klas II c i III b sadzili żonkile w Ogrodzie Jordanowskim.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

28-10-2013

Ślubowanie klas pierwszych

   Dnia 14 X 2013 r. odbyła się uroczystość ślubowania klas 1. Zostało pasowanych 65 dzieci.

   Najmłodszych uczniów powitali w imieniu całego samorządu uczniowie z klasy 3a. Część artystyczną przygotowali uczniowie z kl. 1b i 1c.

 

26-09-2013

Koncerty edukacyjne w roku szkolnym 2013/2014

30 WRZEŚNIA (poniedziałek)

"O KAROLINIE, KTÓRA CHCIAŁA WIEDZIEĆ, CO TO JEST SZTUKA"- rozmowa o sztuce ilustrowana słynnymi tematami muzycznymi. Gitara klasyczna, akustyczna ukulele.

 

20 LISTOPADA (środa)

"KONCERT PATRIOTYCZNY"

 

22 STYCZNIA ( środa)

" PIESEK MARTY I JEGO ŚMIESZNE ŻARTY" - w karnawale o muzyce tanecznej i filmowej. Trąbka

 

12 MARCA (środa)

"JAZZ CO TO ZA MUZKA?!" - pojęcie jazzu, improwizacja i wesoła zabawa przy standardach jazzowych. Klarnet.

 

9 KWIETNIA (środa) - do wyboru

"WIOSNA A TO TY"- poszukiwania wiosny w poezji oraz w muzycznej twórczości wielkich mistrzów. Akordeon

"JEZUS CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!" - koncert wielkanocny. Akordeon

 

Wszystkie koncerty odbywać się będą w dwóch turach.

1. Godzina 10.40 - 11.25

2. Godzina 11.45 - 12.30

Cena udziału ucznia 3 zł za koncert

08-04-2013

Wywołujemy wiosnę!

Niech wiosna się budzi!

Zima nam się już okropnie nudzi.

Zbudźcie się jeże!

Zbudźcie się nietoperze!

A zima niech za pas nogi bierze!

 

 

Zobacz fotografie w Galerii:

22-02-2013

Teatr w klasie II b

 

   24 stycznia 2013 r uczniowie kl. II b przygotowali imprezę artystyczną dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z kl. I a. Inspiracją do przygotowania projektu była książka „Czerwony Kapturek”. W programie było przedstawienie kukiełkowe, wspólne śpiewanie piosenki, układanie historyjki obrazkowej, interpretacja zachowania Czerwonego Kapturka metodą metaplanu. Na zakończenie spotkania goście otrzymali prezenty - wykonane przez gospodarzy rysunki. Przygotowane działania miały na celu przypomnienie uczniom jak powinni zachować się, kiedy chce rozmawiać z nimi osoba nieznajoma.

   Tego dnia w klasie II b od rana panowało wielkie poruszenie, ostatnie wskazówki „reżysera” przed premierą. Godzina 9:00 wszystkich zmobilizowała.

   Każdy z uczniów II b miał przydzieloną rolę i wywiązał się z niej bardzo dobrze.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

Pokaż więcej »
22-02-2013

Od grosika do złotówki

Od  2005 roku w naszej szkole jest realizowany program edukacji finansowej. Uczestnicy projektu: dzieci z klas ll i lll, rodzice i nauczyciele oceniają program jako ciekawy, mądry, wszechstronnie edukacyjny.

Podczas zajęć uczniowie wędrują po Galaktyce Finanse i odwiedzają planety: Grosik, Portfelik, Zabawka, Skarbonka i Złotówka. Poznają świat finansów osobistych, dowiadują się jak racjonalnie gospodarować pieniędzmi jak również ustalać priorytety ich wydawania.  

11-02-2013

Leśny Stworek - dzielnicowy konkurs ekologiczny

DZIELNICOWY KONKURS  EKOLOGICZNY pt. „To ja Leśny Stworek”

 

„To ja LEŚNY STWOREK pięknie się Wam kłaniam, dzisiaj szereg rzeczy mam do przekazania. Zaraz wam opowiem, co się stało w lesie, bardzo jestem ciekaw, co na to powiecie. W naszej leśnej rzeczce mieszka stwór straszliwy, zanieczyścił wodę i zjadł wszystkie ryby. Prędzej przyjaciele, co dzisiaj zrobimy, czystą wodę przecież zawsze mieć musimy. To nie żadne stwory, to sprawka człowieka, nie wiadomo jeszcze, co nas tutaj czeka”…


 

 

 

Zadanie konkursowe dla klas 0-1 polegało na wykonaniu według własnego pomysłu z „nieużytków” to jest surowców wtórnych pracy plastycznej pt. „ To ja Leśny Stworek”.  Uczniowie klas 2-3 układali piękne opowiadania o  przygodach Leśnego Stworka.

 

Uczniowie  naszej szkoły uzyskali następujące wyniki


                         Klasy 0-1

 • I miejsce :  Jagoda Oziembło kl. Ob ,    Karolina Gzowska kl. Oa
 • II miejsce:  Franciszek Blasiński kl. Ob,   Klaudia Pastuszka kl. Ob
 • III miejsce :  Krzysztof Kozina kl. Oa
 • Wyróżnienie : Malwina Wyżyńska  kl. Ob

 

                          Klasy 2-3

 • I miejsce: Weronika  Padzik  kl. 2a,  Natalia  Sztabińska  kl. 2a
 • II miejsce: Sylwia Strusińska  kl. 3a,  Klara Istomin  kl. 2c
 • III miejsce:  Franciszek Ilijenko  kl. 2a, Weronika Mostowska  kl. 3a
 • Wyróżnienie: Filip Straszyński kl.2c, Anna Shwartz kl.3a, Miłosz Mielańczuk kl.2a

      

 


Zobacz fotografie w Galerii:

20-11-2012

O czasy, o obyczaje - savoir-vivre dla najmłodszych

   19 listopada 2012 r. odbył się apel dla klas I - III, na którym p. Teresa Nikołajew przekazała dzieciom informację nt. realizacji projektu działań wychowawczych "O czasy, o obyczaje - savoire-vivre dla najmłodszych". Ogłoszone zostay także konkursy:

 • Jak nakrywamy do stołu - konkurs plastyczny dla klas I
 • Mistrz Dobrych Manier - dla klas II - III - finał odbędzie się podczas Balu Karnawałowego

Uczniowie kl. II a, pod kierunkiem p. Urszuli Andrasik zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom inscenizację wiersza J. Kerna - "Pierwszy".

   Na zakończenie apelu rozdano nagrody dla uczestników "jesiennych konkursów".

 

Zobacz fotografie w Galerii:

25-10-2012

Tabela wyników konkursu

BANK SUKCESÓW  2012 /2013

PUNKTACJA

 

              KLASA

 

KONKURS

 

1A

 

1B

 

1C

 

2A

 

2B

 

2C

 

2D

 

3A

 

3B

 

3C

Sprzątanie świata

0

1

1

1

1

0

1

1

1

1

Smacznie, zdrowo, bo kolorowo

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

Drzewa jesienią kolorami się mienią               (plastyczny)

7

10

1

1

10

4

3

6

6

6

Pola  nadziei

-

-

1

1

-

-

-

2

3

2

Papież Rodziny   (plastyczny)

-

-

-

5

-

1

-

5

-

3

II śniadanie

9

-

-

-

14

-

1

6

3

12

Karta świąteczna

4

9

3

6

7

3

-

5

10

1

Apel

5

-

-

5

5

-

-

-

-

5

 Choinka - (plastyczny, świetlicowy) - 6 - - - - - - - -
Entliczek-Pentliczek (logopedyczny) 1 3 - - - 2 - - - -
Szopka VIIOJ (plastyczny) - 1 - - - - - - - -
Koncert Kolęd 1 1 1 2 2 2 1 2 2 2
Karta Bożonarodzeniowa (świetlica) - 3 3 1 - - 2 - 3 -
Łańcuchy 2 3 1 3 1 3 1 1 2 3
Mistrz Dobrych Manier 3 2 4 1 4 4 1 1 1 1

Leśny Stworek - konkurs ekologiczny

-

-

-

7

-

2

-

3

-

-

Pamiętnik ucznia (konkurs warszawski) - - - 3 - - - 3 - -

Wiosna (plastyczny)

2 6 4 5 5 1 0 3 3 5
Olimpiada języka angielskiego - - - - - - - 1 2 3
Karta świąteczna  w j. angielskim (plastyczny) - - - - - - - 3 - 4
Droga Krzyżowa (plastyczny) 4 2 3 4 1 - 3 - 4 3
Konkurs ekologiczny dzielnicowy/warszawski - - - - - 5 - - - 5
Akcja Segregacja - plastyczny 5 - - - - - - - - -
Konkurs ortograficzny dzielnicowy - - - - - - - - 1 5
Konkurs matematyczny dzielnicowy - - - - - - 1 - - -
Spartakiada świetlic - - - - 5 - - - - 2
Turniej warcabowy świetlic - - - - 2 - - - - 1
Czytelnictwo 2 - - - - - - 1 - 3
Najlepszy czytelnik 2 - - - - - 1 2 - 2
Zeszyty lektur - - - 1 2 3 - 1 3 2
Strój karnawałowy - świetlica - - - - - 2 - - 4 -
Pocztówka Walentynkowa - świetlica - - - - 3 - - - 2 -
Dziatki Dziadkom - świetlica - - - - - - - - - 2
Zaczarowane ogrody - świetlica - - - - - - - - 2 -
Warszawa "Lubię to!" - świetlica - - - - 2 3 - - - -
                     

RAZEM

50

50

25

49

67

38

18

49

55

76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


25-10-2012

Witamy Jesień

   W tym roku szkolnym powitaliśmy  jesień  „Smacznie i zdrowo, bo kolorowo”.

 

   Każda klasa według swojego uznania przygotowała zdrowe posiłki – kolorowe kanapki, warzywne sałatki oraz owocowe soki.  W ten sposób poszczególne klasy zdobyły kolejne punkty w ramach „Banku Sukcesów” .

 

   Dzieci wzięły także udział w konkursie plastycznym „Drzewa jesienią kolorami się mienią”. Nagrodzone prace można obejrzeć na korytarzu szkolnym – na parterze.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

 

 

03-10-2012

BANK SUKCESÓW w r. szk. 2011/2012

 

W czerwcu 2012 roku został rozstrzygnięty całoroczny konkurs Małego Samorządu

- "BANK SUKCESÓW".

 

Największą liczbę punktów w konkursie

uzyskała klasa IIa.

 

Warto było się starać o główną nagrodę


ufundowaną przez Dyrektora Szkoły p. Annę Martin.

 

Klasa weźmie udział w 4 godzinnych zajęciach przyrodniczych w FOLWARKU BRÓDNO zakończonych przejażdżką na kucykach i poczęstunkiem.

 

Zachęcamy klasy I - III do udziału w kolejnej edycji konkursu

w roku szkolnym 2012/2013.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

 

Regulamin konkursu "BANK SUKCESÓW"

Pokaż więcej »
23-02-2012

Konkurs recytatorski

   17 lutego 2012 roku w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" uczniowie z klas 0-1 uczestniczyli w konkursie recytatorskim pt. "Poetki polskie dzieciom". Nauczyciele i rodzice czytali utwory najbardziej znanych poetek: M.Konopnickiej, W. Chotomskiej, E. Szelburg-Zarembiny, D. Gellner, J. Kulmowej oraz D. Wawiłow.

   Zainspirowani czytanymi utworami dzieci wybrały i przygotowały pod kierunkiem wychowawców wiersze do prezentacji.Mali aktorzy świetnie poradzili sobie z opanowaniem pamięciowym dość długich utworów a przede wszystkim rozśmieszali i wzruszali do łez. Oprawę plastyczną konkursu stanowiły prace uczniów ilustrujące treści prezentowanych utworów.

   W jury zasiedli: pani dyrektor Anna Martin, pani Anna Ślipska, pani Monika Wowk oraz pan dyrektor Jan Jopek, którzy bacznie przysłuchiwali się recytacji.

   Na konkurs przybyli również rodzice, aby obejrzeć i dzielnie wspierać swoje pociechy.

   Konkurs zakończył się przyznaniem dyplomów i nagród książkowych wszystkim uczestnikom. Konkurs prowadziła pani Urszula Dziuba.

 

Zobacz fotografie w Galerii:

12-01-2012

Klasa 1B w Centrum Nauki Kopernik

   W styczniu 2012r uczniowie klasy Ib z rodzicami byli na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik. Na Warsztatach Familijnych, pod czujnym okiem rodziców dzieci wykonywały doświadczenia poznając naukowe tajniki.

   Dziękujemy Panu Piotrowi Wróblowi - pracownikowi Centrum Nauki Kopernik za zaproszenie na warsztaty.

                                                              Janina Dzierzęcka i Grażyna Duszyńska

 

Zobacz fotografie w Galerii

20-12-2011

Projekt Edukacji Finansowej

 


Od grosika do złotówki

 

 

   W listopadzie 2011 r w ramach realizacji projektu „Od grosika do złotówki” uczniowie klas: IIIa, IIIb, IIIc podróżowali po galaktyce „Finanse”. Przez pięć dni odwiedzili kolejno następujące planety: „Grosik”, „Portfelik”, „Skarbonka”, „Zabawka”, „Złotówka”. Podczas podróży z Grosikiem – przewodnikiem, dzieci poznawały m.in. nominały i wartość pieniędzy, sposoby ich zarabiania, racjonalnego wydawania oraz oszczędzania. Posługiwały się pojęciami takimi jak: moneta, banknot, awers, rewers, lokaty terminowe, karta płatnicza.

   W swoich „Dziennikach podróży” uczniowie, rozwiązywali krzyżówki i liczne zadania matematyczne, czytali listy od Grosika, tworzyli własne teksty do komiksów oraz kolorowali obrazki. Piosenka „Od grosika do złotówki” towarzyszyła im każdego dnia podróży.

   Zajęcia uatrakcyjniały liczne materiały typu: dziennik podróży, zestawy monet i banknotów, plakaty, kolorowe obrazki, duża rakieta.

   Propozycje ćwiczeń i zabaw zachęcały uczniów do aktywności, pobudzały ich ciekawość oraz sprzyjały zdobywaniu wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji finansowej.

   Na zakończenie projektu uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym -,„Moja podróż z Grosikiem”.

 

Zobacz fotografie w Galerii

25-10-2011

Dzielnicowy konkurs plastyczny - Hałas w moim życiu

    Dnia 20 października 2011 r. w naszej szkole rozstrzygnięto dzielnicowy konkurs plastyczny, w którym brały udział dzieci z klas 1-3 i przedszkolaki. Napłynęło 87 prac. Przyznano 5 nagród dla uczniów szkół podstawowych i 5 nagród dla dzieci z przedszkoli. Nagrody ufundowało Biuro Ochrony Środowiska. Wśród 5 laureatów konkursu dzielnicowego, dwie nagrody otrzymali uczniowie SP 127: Jakub Grzegrzółka kl. 2c i Kamila Wysokińska kl.3a /zobacz w Nasze sukcesy/

Gratulujemy i zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w dalszych konkursach ekologicznych. O szczegóły pytajcie wychowawcę klasy oraz czytajcie ogłoszenia

11-10-2011

Festiwal Korczak 2011

 

     4 X 2011 r uczniowie klasy I b pod opieką Pani Grażyny Duszyńskiej uczestniczyli

w XV Międzynarodowym Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży "Korczak 2011" oglądając w Teatrze Rampa przedstawienie „Dokąd pędzisz koniku?”  w wykonaniu Teatru Lalki, Maski i Aktora GROTESKA – Kraków

    Po przedstawieniu dzieci mogły porozmawiać z reżyserem i aktorami mówiąc o swoich wrażeniach i odczuciach po spektaklu.

   Przedstawienie opowiadało o Małym Koniku, który  chce być dorosły. Próbuje dotrzymać kroku Dużemu Koniowi, ale jest jeszcze za słaby. Szuka szczęścia w Wesołym Miasteczku, ale szybko dostrzega, że tam radość jest tylko pozorna, a ceną jest utrata wolności. Na szczęście spotyka Chłopca, który – jak on – nie godzi się na życie w niewoli. Obydwaj – Konik i Chłopiec – szukają swojego miejsca w świecie. Poznają, co to przyjaźń i razem szukają szczęścia, uciekając z Wesołego Miasteczka. Przedstawienie, przygotowane przez Grzegorza Kwiecińskiego na podstawie pięknej baśni bułgarskiej pisarki, zawiera mądry ,ponadczasowy przekaz poruszający zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. Doskonale służy temu zarówno poetyckie ujęcie tematu, jak i zamysł plastyczny: scenografia spektaklu zainspirowana została malarstwem Tadeusza Makowskiego.

 

Zobacz fotografie w Galerii

04-10-2011

Sprzątanie świata 2011

 

 Hasłem przewodnim tegorocznego

„Sprzątania Świata-Polska 2011”

było:

"Lasy to życie - chrońmy je".

 

   W naszej szkole do akcji włączyli się uczniowie z klas 0 – III. W tygodniu poprzedzającym akcję dzieci na lekcjach pod kierunkiem swoich wychowawców rozmawiały o znaczeniu lasów dla życia ludzi i zwierząt. Uświadomiły sobie, że nie wolno zostawiać na szlakach turystycznych, plażach, w parkach, lasach pustych opakowań po jedzeniu, butelek po napojach, plastikowych toreb. Dzieci uczyły się jak należy reagować w sytuacjach, gdy natkną się w lesie na dzikie wysypiska oraz, że warto zebrać porzucone w lesie przez nieodpowiedzialnych turystów butelki i zabierać je ze sobą.

   W tym roku nasi uczniowie zbierali śmieci w Parku Praskim, w okolicach warszawskiego ZOO i nad Wisłą.

Pokaż więcej »
29-09-2011

Konkurs DARY JESIENI


 

    W nowym roku szkolnym pierwszy dzień jesieni powitaliśmy w barwach złotych, brązowych i żółtych. Każda klasa utworzyła swój kącik przyrodniczy z darami jesieni. Teraz każda klasa może obejrzeć dary ogrodu, sadu, parku, pola i lasu. Jednocześnie zdobyliśmy w ten sposób kolejne punkty do "Banku Sukcesów".

   Patrząc na zgromadzone eksponaty będziemy brać udział w konkursie plastycznym malując martwą naturę.

                                                                                           Mały Samorząd


Zobacz fotografie w Galerii:

Wystawa prac pokonkursowych

07-06-2011

Bankowe tajemnice


   Dnia 31 maja 2011 r uczniowie klasy II c uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez  Narodowy Bank Polski. Wizyta ta była niezwykłą podróżą w nieznany na co dzień świat ekonomii, numizmatów, maszyn do liczenia i sortowania pieniędzy. Ile waży sztaba złota? Każdy osobiście mógł to sprawdzić, pod czujnym okiem strażnika bankowego. Konkursy, gry, zabawy, projektowanie własnej karty płatniczej, to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie przygotowano na tegoroczne Dni Otwarte NBP.

 

Zobacz fotografie w Galerii

27-05-2011

W świecie barw

   W dniu 13 maja klasy 0 - III uczestniczyły w warsztatach z okazji Święta Szkoły.

Temat tegorocznych warsztatów związał się ściśle z twórczością impresjonistów.

   Dzień ten okazał się pełen niespodzianek. Uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pod tytułem "Z wizytą u malarza" przygotowane przez klasę III D, następnie zaproszone zostały do sal, gdzie czekały na nich wcześniej przygotowane stanowiska pracy twórczej. Wyniki pracy były imponujące.

   Powstały barwne prace plastyczne wykonywane różnymi technikami, prace literackie, a nawet budowle z kolorowych klocków. Na zakończenie obchodów Święta Szkoły dzieci zostały obdarowane balonikami w kolorach tęczy.

 

Zobacz fotografie w Galerii

08-04-2011

Dzielnicowy Konkurs Ekologiczny

4 kwietnia 2011r odbył się w naszej szkole Dzielnicowy Konkurs Ekologiczny pt. „ Przyjaźni środowisku”, zorganizowany przez BOŚ i koordynatorów miejskiego programu ekologicznego – Jolantę Grochowską i Małgorzatę  Mielczarz, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej SP 127. W konkursie wzięło udział 67 dzieci praskich szkół podstawowych klas 1-3. Finałem konkursu był występ artystyczny uczniów świetlicy „ Cudakowo”, w programie pt. „Dwanaście miesięcy” przygotowanym przez panią Barbarę Jopek i Teresę Nikołajew, w oprawie plastycznej p. Moniki Wowk i p. Małgorzaty Wiertlewskiej.

 

Zobacz fotografie w Galerii

06-04-2011

Od grosika do złotówki

 

Nasza szkoła z myślą o uczniach kształcenia zintegrowanego już po raz trzeci przystąpiła do realizacji projektu „Od grosika do złotówki”, finansowanego przez Fundację Kroeneberga przy banku Citi Handlowy oraz Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

 

Przez pięć dni uczniowie „podróżowali” po galaktyce Finanse, która składała się z 5 planet: Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka i Złotówka. Na zajęciach dzieci poznawały znaczenie między innymi pojęć: moneta, banknot, awers, rewers, lokata, karta płatnicza. Dowiedziały się o sposobach zarabiania pieniędzy przez dorosłych, o sposobach przechowywania pieniędzy dawniej i dziś, poznały zasady „udanych zakupów”, omówiły wpływ reklamy na dokonywanie zakupów. Lekcje urozmaicone były zabawami muzyczno-ruchowymi oraz zajęciami plastycznymi, podczas których uczniowie doszli do wniosku, że bogactwem może być: talent, wiedza, mądrość, rodzina, a nie tylko pieniądze.

 

Istotnym elementem projektu była współpraca z rodzicami przy rozwiązywaniu zadań domowych. Chodziło o stały element „Porozmawiaj ze mną o ...”, które było zaproszeniem do wspólnej rozmowy na temat realizowanych w danym dniu treści. Rodzice mogli także śledzić postępy swojego dziecka „podróżnika” przeglądając jego „Dziennik podróży”, sukcesywnie bogatszy o kolejny pakiet tematycznych zadań.

 

Podsumowanie tegorocznej edycji projektu edukacyjnego zorganizowanego dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli pod hasłem „Grosikowe wędrówki” odbyło się w dniu 22 października 2010 roku.

Pokaż wszystkie aktualności » Pokaż tylko najnowsze aktualności »
Szkoła Podstawowa 127 © Copyright 2018
Serwkom sp. z o.o. Agencja Interaktywna
Serwkom sp. z o.o. Agencja Interaktywna