II edycja Praskiej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych w SP127

19 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 127 w Warszawie odbyła się II edycja Praskiej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych.

Wydarzenie dla tegorocznych ósmoklasistów było doskonałą okazją do spotkania się z przedstawicielami wielu szkół, podczas których zdobyli szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych czy oferowanych kierunków kształcenia.
Najnowsze trendy w edukacji oraz nowatorskie podejścia uczenia się prezentowały szkoły ponadpodstawowe dzielnicy Praga Północ:
• VIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława IV,
• L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy,
• LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego,
• Zespół Szkół S nr 11 im. Wł. Grabskiego,
• Zespół Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego,
• Zespół Szkół nr 14,
• Zespół Szkół nr 33

Różnorodność możliwości edukacyjnych rozbudziła u uczniów zainteresowanie dalszym rozwojem edukacyjnym i zawodowym.
Profesjonalną pomoc w świadomym i zrównoważonym podejmowaniu decyzji dotyczącej przyszłej kariery zapewnili doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 5.