Światowy Dzień Owoców i Warzyw w Zerówce

20 września przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Owoców i Warzyw, który stanowił doskonałą okazją do podsumowania dwutygodniowego cyklu realizowanych zajęć: „Jesień w sadzie i w ogrodzie”.

W naszym oddziale przedszkolnym temat zdrowego odżywiania jest zawsze aktualny, dlatego dzisiejsze święto było nie tylko okazją do zabaw połączonych z nauką, gdzie królowali bohaterowie dzisiejszego dnia, ale także wspaniałym pretekstem do wykonania owocowych szaszłyków.

Tego dnia sala zerówkowiczów pachniała sadem, a wszystko za sprawą pracowitych, małych kucharzy, którzy od samego rana zajmowali się przygotowaniem owocowych pyszności. Potem nadszedł zaś czas na degustację witaminowych smakołyków… Zaangażowanie dzieci pokazało, że nie trzeba będzie dłużej nikogo przekonywać o niezwykle istotnej roli owoców i warzyw w diecie każdego człowieka.

Współtwórcami tego święta byli również uczniowie klasy 5c, którzy przygotowali wspaniałą, słodką niespodziankę (w postaci owocowych stworków) – kuszącą nie tylko bogactwem kolorów i zapachem, ale także wyglądem. Swoją postawą piątoklasiści po raz kolejny udowodnili, że oni także mogą mieć wpływ na kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u swoich młodszych kolegów i koleżanek. Dziękujemy!