Dzień Ziemi w zerówce

Dzień Ziemi w oddziale przedszkolnym stał się coroczną akcją wpisaną w kalendarz zerówkowiczów. Celem akcji jest nie tylko promocja ekologii, ale także budowanie u najmłodszych odpowiedzialności i szacunku dla naszej planety – Ziemi.

W związku z tym ostatni tydzień upłynął przedszkolakom bardzo aktywnie. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach, warsztatach oraz zajęciach edukacyjnych i plastycznych, które przyczyniały się do kształtowania u nich postaw proekologicznych. Dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Stworzyły Kodeks Małego Ekologa, którego z dumą obiecały przestrzegać. Zwieńczeniem przygotowań do obchodów zbliżającego się święta było wspólne zasadzenie drzewa w przedszkolnym ogrodzie, które było symbolicznym gestem ich miłości do przyrody.